Visual Studio

Visual Studio 2017 | Kurulum ve Açılış Sayfası Yenilikleri

Visual Studio 2017, 989 KB’lık bir kurulum dosyası ve alışılmışın dışında bir kurulum ekranı ile geliyor. Her bir parça component haline getirildiği için yalnızca ilgilendiğimiz parçaları kuruluma dahil ederek kendimize özel bir IDE elde edebiliyoruz.

Visual Studio 2017 Components

Bu yeni kurulum mantığı sayesinde hiç bir component içermeyen bir Visual Studio kurmak da mümkün. Syntax bağımsız bir editör getiren bu yöntem, 600MB’lık bir yer kaplıyor. Genel olarak ilgili şirketin proje yönetim metodolojisine bağlı olarak Project Manager veya Product Owner’ların kullanımı için düşünülen bu yöntem ile source code kontrolü veya backlog yönetmek de mümkün.

Visual Studio 2017 ile açılış ekranında da çeşitli değişiklikler mevcut. Önceki versiyonlarda var olan Open Website özelliği korunup Open Folder özelliği de getirilmiş. Bunun dışında artık açılış sayfası üzerinden direk yeni proje açma özelliği kullanışlı olacak gibi duruyor.

Visual Studio 2017 Start Page

Visual Studio Artık Daha Hızlı Açılıyor 🙂

Hepsinin yanı sıra, IDE’nin açılış, debugging ve solution yükleme sürelerinin, önceki versiyona göre 3 kat daha hızlı olduğunu söylemekte de yarar var.

Share

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir